Treningi na nogi

Test przysiadów

Test przysiadów jest nieodłączną częścią całego programu 300 przysiadów. Właśnie dzięki temu testowi cały czas wykonujesz program dopasowany do Twojej aktualnej kondycji fizycznej.

Test musisz wykonać przed rozpoczęciem programu, aby ocenić, od którego cyklu treningowego rozpocząć.

Będziesz musiał go powtarzać po każdym cyklu treningowym, aby ocenić, czy przechodzisz do następnego cyklu, czy powtarzasz bieżący.

Zanim jednak rozpoczniesz test, upewnij się, że nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, abyś trenował przysiady. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej zasięgnij opinii lekarza.

Test

Test jest niezwykle prosty. Wystarczy, że wykonasz za jednym razem tyle przysiadów ile tylko możesz. Pamiętaj tylko, aby wykonywać przysiady jak najbardziej poprawnie. Nie oszukuj sam siebie. Ten test pozwoli Ci wybrać właściwy dla Ciebie trening. Jeśli nie zrobisz go poprawnie, wybierzesz niewłaściwy trening i korzyści z niego nie będą tak wymierne.

Poprawnie wykonany test całkowicie Cię zmęczy i pozostawi nogami jak z waty. Namawiam Cię jednak do ostrożności – przesadne przeciążanie się może doprowadzić do kontuzji lub przemęczenia, a w każdym z tych przypadków rezultaty będą odwrotne od oczekiwanych. Zakończ test w momencie gdy z powodu zmęczenia przysiady zaczną być niedokładne.

Pamiętaj, aby przed i po każdym teście zrobić sobie przynajmniej 2-dniowy odpoczynek. Nie wykonuj testu zaraz po skończeniu cyklu ani nie przechodź od razu do następnego. Zbyt intensywny trening mięśni spowalnia ich rozwój, a może wręcz zupełnie go zatrzymać. Po porządnym wysiłku należy im się więc czas na regenerację.

Pamiętaj również o rozgrzewce – rozciąganie, wymachy nóg i skręty tułowia będą naprawdę przydatne, a jeśli jesteś już w dobrej kondycji rozważ zrobienie kilku wstępnych przysiadów na rozruch.

Wynik testu

Test pozwala Ci zdecydować, który cykl treningowy wybrać. Ilość wykonywanych przez Ciebie przysiadów będzie rosła z testu na test i powoli będziesz zmieniał cykle na coraz bardziej zaawansowane, aż w końcu podczas kolejnego testu osiągniesz magiczną liczbę 300 przysiadów.

Powodzenia!

Advertisement