Treningi na nogi

Zasady programu

Zasady programu 300 przysiadów są proste:

  1. Robisz test. Test pozwoli Ci wybrać właściwy dla Ciebie cykl treningowy.
  2. Na podstawie testu wybierasz cykl, od którego zaczniesz trening. Jeśli zrobiłeś na przykład 27 przysiadów, rozpoczynasz program od cyklu 21-40. Jeśli zrobiłeś 43, zaczynasz od 41 – 60 itd.
  3. Wykonujesz trening zgodnie z zaleceniami danego cyklu. Pamiętaj, aby pomiędzy dniami treningu robić sobie przynajmniej jeden dzień przerwy, a po 3 dniach robić przerwę na przynajmniej dwa dni. Mięśnie nie lubią przemęczenia i jeśli przesadzisz, Twoja wydolność zamiast rosnąć, zacznie spadać. Niektóre osoby mogą zauważyć, że w ich przypadku dłuższe przerwy dają lepsze rezultaty. Warto również pamiętać, że wraz z wiekiem czas potrzebny na regenerację wydłuża się.
  4. Jeśli w trakcie cyklu nie dałeś rady wykonać ćwiczeń na dany dzień, nie przejmuj się. Zrób sobie przerwę – tak ze dwa trzy dni i rozpocznij dany cykl od początku. Za każdym takim podejściem Twoja siła i wytrzymałość będą rosnąć, aż w końcu osiągniesz sukces.
  5. Gdy pomyślnie ukończysz dany cykl, zrób sobie przerwę na regenerację. Z reguły taka przerwa nie powinna być krótsza niż dwa dni.
  6. Po przerwie wykonaj test. Pamiętaj, aby przed testem trochę się rozgrzać a po teście zrobić sobie przerwę na regenerację (min 2 dni). Test wskaże Ci, który cykl wybrać w następnej kolejności. Podczas testu nie warto oszukiwać. Lepiej powtórzyć dany cykl jeszcze raz niż przechodzić do kolejnego, na który nie jesteśmy jeszcze gotowi.
  7. Po przerwie rozpocznij wykonywanie kolejnego cyklu.
  8. Powtarzaj ten schemat tak długo, aż dojdziesz do ostatniego cyklu. Teraz jesteś już w całkiem dobrej formie.
  9. Po poprawnym wykonaniu ostatniego cyklu treningowego odpocznij, zrelaksuj się i zrób ponownie test. Tym razem jest szansa, że uda Ci się osiągnąć magiczne 300 przysiadów. Jeśli jeszcze nie, nic straconego. Powtórz ostatni cykl treningowy i spróbuj znowu. Za każdym razem Twoja siła i wytrzymałość będą większe i w końcu się uda.

Życzymy powodzenia!

Advertisement